گردشگري تهران گردشگري تهران

فروشگاه اینترنتی بازارچه

گردشگري تهران

http://upload.bazarche.net/tehran2-tourism.jpg


تهران يكي از كلانشهرهاي ايران است كه در حدود 200 سال پيش به پايتختي ايران برگزيده شد و مركز تصميمات سياسي و قطب صنعتي كشور است و شهري گردشگري محسوب مي شود كه در دل خود بسياري آثار گردشگري طبيعي و آثار گردشگري تاريخي را دارد. اما متاسفانه كمتر كسي اماكن گردشگري تهران را مي شناسد و از آن ها ديدن كرده است.

فصل بهار به خصوص ايام نوروز كه آب و هواي شهر معتدل است و نيز خبري از شلوغي روزهاي عادي در خيابان هاي پايتخت نيست، فرصت مناسبي براي سفر به پايتخت و لذت بردن از زيبايي هاي آن است. در واقع نوروز تهران بسيار ديدني است و از سفر به پايتخت پشيمان نخواهيد شد.

اگر دوستدار تاريخ هستيد يا به معماري و هنر دوران قاجار علاقمنديد از آثار تاريخي تهران ديدن كنيد. به كاخ گلستان، كاخ سعد آباد و ... برويد و از موزه هاي تهران مانند خانه و موزه مقدم، موزه فرش، موزه رضا عباسي، موزه آبگينه و سفالينه، موزه پست و ارتباطات، باغ موزه نگارستان و ... ديدن كنيد و لذت ببريد.

از برج هاي تهران مانند برج طغرل شهرري، برج ميلاد، برج آزادي و ... ديدني كنيد و از معماري و تاريخ آن ها لذت ببريد.

همچنين شما مي توانيد زماني را براي گشت و گذار در دل طبيعت دركه، بوستان جمشيديه، باغ چيتگر، باغ گياهشناسي، پارك جوانمردان ايران و ... صرف كنيد و يا به مراكز خريد مانند پاساژ پالاديوم، پاساژ كوروش و يا بازار بزرگ و تاريخي تهران برويد.


http://upload.bazarche.net/tehran1-tourism.jpg

وقتي نام تهران آورده مي شود، شهري با ساختمان هايي مرتفع و ازدحامي از جمعيت را در ذهن تداعي مي كند. اما بايد گفت اين شهر در دامنه رشته كوه البرز و مابين كوه و كوير است و قسمت شمالي شهر متاثر از شرايط كوهستاني و قسمت جنوبي شهر نيز متاثر از كوير مي باشد. لذا آب و هواي متفاوتي در شمال و جنوب شهر حاكم است كه مي تواند براي گردشگران پايتخت بسيار جذاب باشد.

از سوغات تهران نيز مي توان به انگور و كشمش شهريار، سبزي هاي كوهي و دوغ دماوند و سوهان ري اشاره كرد.


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: <~PostViwe~>

+ نوشته شده: 1397/12/22 ساعت: ۱۲ توسط:bazarche :